Obsah fóra
lamky.net
www.lamky.net
banner
Registrácia  •  Prihlásenie
 Čičmanci Zobraziť nasledujúcu tému
Zobraziť predchádzajúcu tému

Pridat tému do záložiek
Odpovedať na tému Thank Post
Autor Správa
ockin   
Darca


Založený: 17.01.2007
Príspevky: 2784
SMS donate: 0

PríspevokZaslal: Po Okt 09, 2017 20:20 pm Odpovedať s citátomCelkom dole

Folklórna spevácka skupina Čičmanci vystupovala v čičmianskych krojoch.





Čičmanci , Povoja , OĽUN - Čičmany, Čičmany

INFO:

* Úvod nahrávky patrí autentickej interpretácii dvojhlasnej piesne Čičmany, Čičmany... , sólovej Vyšla som na bučka a duetu Pred dubom za dubom v podaní speváckej skupiny z Čičmian.
* Ščaslivé ráno, Páľené, páľené, A skľenička skľenená - žartovné pijácke piesne interpretuje ženská spevácka skupina Povoja s hudobným doprovodom OĽUN -u.
* Tí čičmanské štyri zvony - podľa autentickej nahrávky z r. 1972 a 1998 spieva spevácka skupina Povoja
* V čičmanskej doline - baladická pieseň, pôvodne interpretovaná čičmianským spevákom Jozefom Kohútom, ktorú vynikajúco naspieval a na píšťaľke doprevádzal spevák a inštrumentalista Róbert Puškár z Podpoľania
* Na vrch Javorince - trávnicu v podaní žien z vtedajšej čičmianskej folklórnej skupiny (1956) a Ej jari, Bože jari (1969) v podaní vtedy 17. ročnej talentovanej speváčky Anny Ondrejčovej, vybrala Vierka Praženková z archívnych nahrávok SRo
* A Vojané, vojané, Na svätého Jána - typické piesne spievané pri pálení jánskych ohňov, jedneho z najstarších zvykov pochádzajúcich z pohanských tradícii osláv letného slnovratu, ktoré boli v Čičmanoch dlho zachovávané, spieva spevácka skupina z Čičmian.
* Ej, spajkaj moje, spajkaj a Hoľušky, beľušky - dve krásne uspávanky interpretované Araňou Kamasovou vtedy 39.ročnou, a krstinová pieseň Kmotriľienka moja v podaní čičmianských žien sú opäť z nahrávok SRo z roku 1956.
* V tom čičmanskom poľi, Tí čičmanskí mládenci a Čo sa stalo v Čičmanoch ďeďine - piesne často spievané na dedinskej zábave spieva Povoja s hudobným doprovodom OĽUN-u.
Strana B:
* Ňeňi je to šetko zlato čo sa blští - pieseň v podaní sólistky Jany Kollárovej zo ženskej speváckej skupiny Povoja (jej obsah je možno aktuálny aj dnes).
* Čičora, čičora - dožinková pieseň, Cez Čičmany bystrá voda pretekáva - dievocká pri driapaní peria v podaní speváckej skupiny z Čičmian, Pod čičmanskú bukovinu v podaní Róberta Puškára a Voda, voda, voda - trávnica v podaní ženskej speváckej skupiny Povoja tvoria prierez rôznymi príležitostnými piesňami.
* Svieťi mesiac nad naše humianko - melodicky najnáročnejšia ale o to zaujimavejšia pieseň mladého dievčaťa je podfarbená nezvyklým hudobným doprovodom. Podľa interpretácie speváčky z Čičmian Kataríny Piešovej z roku 1972 ju naspievala Zuzana Mojžišová. Spolu s piesňou Frajer moj uprimný v podaní ženskej speváckej skupiny Povoja tvoria "zmes" autentického spevu a nezvyčajnej hudobnej úpravy.
* Čože je to za zeľenú trávu - sprevádza svadobčanov na ceste pre mladuchu, Ej povecťe nám susedovi - spieva sa pred domom ženícha, Keď som ťa zal a Ej, javor, javor - na svadbe v tanci. Najznámejšie svadobné piesne v podaní speváckej skupiny z Čičmian v r.1998. Sólovú pieseň dievčaťa, ktoré sa chce vydávať ale matka mu bráni - Keď už bolo diefča - spieva Jana Kollárová zo ženskej speváckej skupiny Povoja.
* Vyletela lastovienka, A tam dolu u doľičky, Chodí kňaz po dvore - žartovné piesne, ktoré boli súčasťou tancov "krúťená", čardášu "na dva a "na štyri"na zábave.
* Pojme domvo večer je - rozlúčková pieseň pri rozchádzaní sa po zábave alebo po prechádzke dedinou. Spieva spevácka skupina z Čičmian.
* Chváľ každý duch Pána Boha - pieseň hlásnika spieva Ján Podušeľ 33. ročný, nahrávka je z archívu SRo z roku 1956.

Rok vydání / Release date: 1995
Žánr / Genre : Folklór / Folklore
Datový tok / Bitrate: 320 kbps CBR
Formát / Format: MP3
Velikost / Size: 138 MB
BEZ HESLA / NO PASS


Image

01. Čičmany, Čičmany...
02. Vyšla som na bučka
03. Pred dubom za dubom
04. Ščaslivé ráno * Páľené,páľené * A skľenička skľenená
05. Tí čičmanské štyri zvony
06. V čičmanskej doline
07. Na vrch Javorince
08. Ej jari,Bože jari
09. A Vojané,vojané * Na svätého Jána
10. Ej,spajkaj moje,spajkaj * Hoľušky,beľušky
11. Kmotriľienka moja
12. V tom čičmanskom poľi * Tí čičmanskí mládenci * Čo sa stalo v Čičmanoch ďeďine
13. Ňeňi je to šetko zlato čo sa blští
14. Čičora,čičora
15. Pod čičmanskú bukovinu
16. Cez Čičmany bystrá voda pretekáva
17. Voda,voda,voda
18. Frajer moj uprimný * Svieťi mesiac nad naše humianko
19. Čože je to za zeľenú trávu * Ej povecťe nám susedovi
20. Keď už bolo diefča po šestnástom lete
21. Keď som ťa zal * Ej,javor,javor
22. Vyletela lastovienka * A tam dolu u doľičky * Chodí kňaz po dvore
23. Pojme domov,večer je
24. Chváľ každý duch Pána Boha

Nespamujte do témy,žádosti o reUP a jiné pouze přes SZ !!!
Image


Linky sa zobrazia až po prihlásení. Prihlás sa
Chces vidieť plný obsah a nie si zaregistrovaný? Zaregistruj sa
Zobrazit informácie o autoroviOdoslať súkromnú správu
---
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:      
Odpovedať na tému Thank Post


 Prejdi na:   



Zobraziť nasledujúcu tému
Zobraziť predchádzajúcu tému
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Upozornenie: Žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri. Autor stránky neberie žiadnu zodpovednost za príspevky odoslané uživatelmi. Nepoužívajte tieto stránky k distribúcii alebo k downloadu akýchkolvek materiálov, ku ktorým nemáte legálne opravnenie alebo licenciu. Všetky príspevky sem vkladáte na vlastnú zodpovednost. Autor stránky odmieta akúkolvek zodpovednost za prípadne porušovanie zákonov. Kopírovanie obsahu bez písomného súhlasu autora stránky je trestné.
V prípade, že ste narazili na nelegálny obsah prosím okamžite kontaktujte administrátora portálu.



:: Powered by phpBB © 2023 phpBB Group ::

[ Nacítanie: 0.2s ] :: [ 21 Queries ] :: [ 8,865 stránok za dnes ] :: [ Dnes DB: 124,986 ] :: [ Max DB: 13,059,503 ]